INFOLINKA: 041/381 10 95
Neprihlásený
Prihlásiť
0
0,- eur   
Objednať
Fulltextové vyhľadávanie
hľadať
nákupný košík
0,- €

Modernizácie cestných váh
EUROVÁHY  |  Cestné váhy  |  Modernizácie cestných váh

Modernizácia (prestavba) mechanických cestných mostových váh na elektronický systém je ekonomicky najvýhodnejší spôsob modernizácie váh. Pri zachovaní pôvodnej konštrukcie váhy má prestavba na digitálne vyhodnocovanie všetky výhody nových váh, t.j. okamžité prečítanie hmotnosti, napojenie na počítač, pripojenie tlačiarne, alebo pripojenie prídavného displeja atď..

Hybridná prestavba

Hybridná prestavba mostovej váhy je jednoduchá ekonomický nenáročná. Z pôvodnej konštrukcie celo-mechanickej váhy sa odstráni stojan. Na tiahlo z nosiča bremena (mostu) pripevníme tenzometrický snímač síl. Ako indikátor hmotnosti sa dá vybrať z rady vážiacich jednotiek typovo schválených tak, aby vyhovoval potrebám prevádzkovateľa. Samotná práca trvá len jeden deň. Pred prestavbou je nutné previesť prehliadku mostnej konštrukcie a odstrániť prípadné poruchy. Zakončenie sa prevedie justážou váhy etalónmi, overením a zaškolením obsluhy, a s odovzdaním celého diela.

Modernizácia uložením váhy na tenzometrické snímače

Pri tomto type prestavby mostovej váhy je riešenie ekonomicky náročnejšie a zákazník získava plne elektronickú mostovú váhu. Z pôvodnej konštrukcie celo mechanickej váhy sa odstráni stojan + všetky mechanické prevody. Pod mostnú konštrukciu sa vybetónujú betónové pätky ,na ktoré sa potom osadia tenzometrické snímače a následne sa osadí most. Ako indikátor hmotnosti sa dá vybrať z rady vážiacich jednotiek typovo schválených tak, aby vyhovoval potrebám prevádzkovateľa. Pred prestavbou je nutné previesť prehliadku mostnej konštrukcie a odstrániť prípadné poruchy. Zakončenie sa prevedie justážou váhy etalónmi, overením a zaškolením obsluhy, a s odovzdaním celého diela.
Potrebujete s modernizáciou poradiť?

Prečo sa rozhodnúť pre modernizáciu mostovej váhy

nízke zriaďovacie náklady v závislosti od riešenia
rýchla montáž (6 - 10 hodín)
možnosť tlače a evidencie vážneho lístku + pripojenie na PC
možnosť osadenia digitálnymi snímačmi
presnosť váženia (podľa OIML a ČSN EN 45 501+AC)
zníženie prevádzkových nákladov, minimálne nároky na údržbu

Montáž a inštalácia