Neprihlásený
Prihlásiť
0
0,- eur   
Objednať
Fulltextové vyhľadávanie
hľadať
nákupný košík
0,- €

Oceľová konštrukcia
EUROVÁHY  |  Cestné váhy  |  Mostové váhy  |  Oceľová konštrukcia

Mostové váhy s oceľovou konštrukciou vyrábame v nájazdovom alebo zapustenom vyhotovení. Používame kvalitnú oceľ tuzemskej výroby, všetky zvary sú prevedené zváracím zariadením pod ochranou atmosférou a povrchová úprava je antikorózny náter s následným ochranným náterom. Oceľová konštrukcia je navrhnutá tak, aby sa sila rozložila presne na snímače síl a nedochádzalo ku skresľovaní nameraných hodnôt. Rozloženie hmotnosti na daný počet snímačov umožňuje dosiahnuť o 15 % vyššiu pevnosť konštrukcie pri porovnaní s váhami od iných výrobcov.Nájazdové prevedenie

Pri nájazdovom prevedení mostovej váhy je váha umiestnená na povrch, nájazdová výška váhy je len 37cm.

Zapustené prevedenie

Pri zapustenom prevedení mostovej váhy je váha v úrovni terénu, stavebná výška váhy je len 37cm.

Potrebujete poradiť s výberom?

Štandardne vyrábané mostové váhy

rozmery mostovej váhymax. váživosťdielik
6 x 3 m30 t10 kg
7 x 3 m40 t10 kg
8 x 3 m40 t10 kg
12 x 3 m50 t20 kg
14 x 3 m50 t20 kg
16 x 3 m60 t20 kg
18 x 3 m60 t20 kg

Vyhodnocovacie jednotky a tenzometrické snímače

Snímače síl sú veľmi citlivé lineárne senzory, o ktoré sa opiera konštrukcia. Pri nájazde nákladného vozidla na konštrukciu sa jeho hmotnosť vo forme tiažovej sily prenáša na tieto senzory, ktoré prevádzajú silu na elektronický signál k ďalšiemu spracovaniu vo vyhodnocovacej vážiacej jednotke. Tá okrem samotného zobrazenia nameranej hodnoty umožnuje prepojenie na počítačový systém zákazníka. Vyhodnocovacia jednotka sa štandardne dodáva s výstupom na PC. U mostových váh sa používajú hermeticky uzavreté snímače síl, chránené proti vlhkosti, prachu a vode. Snímače dodávame značky Utilcell, alebo Zemic s európskou homologáciou a s platnosťou pre celú Slovenskú republiku. Tieto snímače vyrobené v EU sú zárukou stálosti, presnosti a dlhej životnosti váhy.

Montáž a inštalácia

Montáž a inštalácia mostových váh PMO je veľmi rýchla a bezproblémová. Oceľová konštrukcia je na bežnom nákladnom vozidle s návesom dopravená na miesto montáže. Tu sa vyloží na miesto určenia a diely sa spoja. Všetko zariadi váharská firma za jeden, maximálne dva dni. Nasledujú dokončovacie stavebné práce ako sú nájazdové rampy a okolie jamy. Po dokončení montáže sa prevedie justáž váhy etalónmi, overenie, zaškolenie obsluhy a predanie diela do užívania.