INFOLINKA: 041/381 10 95
Neprihlásený
Prihlásiť
0
0,- eur   
Objednať
Fulltextové vyhľadávanie
hľadať
nákupný košík
0,- €

Oceľová konštrukcia
EUROVÁHY  |  Cestné váhy  |  Mostové váhy  |  Oceľová konštrukcia

Mostové váhy s oceľovou konštrukciou vyrábame v nájazdovom alebo zapustenom vyhotovení. Používame kvalitnú oceľ tuzemskej výroby, všetky zvary sú prevedené zváracím zariadením pod ochranou atmosférou a povrchová úprava je antikorózny náter s následným ochranným náterom. Oceľová konštrukcia je navrhnutá tak, aby sa sila rozložila presne na snímače síl a nedochádzalo ku skresľovaní nameraných hodnôt. Rozloženie hmotnosti na daný počet snímačov umožňuje dosiahnuť o 15 % vyššiu pevnosť konštrukcie pri porovnaní s váhami od iných výrobcov.

Nájazdové prevedenie

Pri nájazdovom prevedení mostovej váhy je váha umiestnená na povrch, nájazdová výška váhy je len 37cm.

Zapustené prevedenie

Pri zapustenom prevedení mostovej váhy je váha v úrovni terénu, stavebná výška váhy je len 37cm.

Potrebujete poradiť s výberom?

Štandardne vyrábané mostové váhy

rozmery mostovej váhymax. váživosťdielik
6 x 3 m30 t10 kg
7 x 3 m40 t10 kg
8 x 3 m40 t10 kg
12 x 3 m50 t20 kg
14 x 3 m50 t20 kg
16 x 3 m60 t20 kg
18 x 3 m60 t20 kg

Vyhodnocovacie jednotky a tenzometrické snímače

Snímače síl sú veľmi citlivé lineárne senzory, o ktoré sa opiera konštrukcia. Pri nájazde nákladného vozidla na konštrukciu sa jeho hmotnosť vo forme tiažovej sily prenáša na tieto senzory, ktoré prevádzajú silu na elektronický signál k ďalšiemu spracovaniu vo vyhodnocovacej vážiacej jednotke. Tá okrem samotného zobrazenia nameranej hodnoty umožnuje prepojenie na počítačový systém zákazníka. Vyhodnocovacia jednotka sa štandardne dodáva s výstupom na PC. U mostových váh sa používajú hermeticky uzavreté snímače síl, chránené proti vlhkosti, prachu a vode. Snímače dodávame značky Utilcell, alebo Zemic s európskou homologáciou a s platnosťou pre celú Slovenskú republiku. Tieto snímače vyrobené v EU sú zárukou stálosti, presnosti a dlhej životnosti váhy.

Montáž a inštalácia

Montáž a inštalácia mostových váh PMO je veľmi rýchla a bezproblémová. Oceľová konštrukcia je na bežnom nákladnom vozidle s návesom dopravená na miesto montáže. Tu sa vyloží na miesto určenia a diely sa spoja. Všetko zariadi váharská firma za jeden, maximálne dva dni. Nasledujú dokončovacie stavebné práce ako sú nájazdové rampy a okolie jamy. Po dokončení montáže sa prevedie justáž váhy etalónmi, overenie, zaškolenie obsluhy a predanie diela do užívania.